שלום עמיתים, ידידים, שותפים ולקוחות יקרים,
חג החירות מביא אתו ניחוחות אביב ותקווה לטוב ולשקט.

 

מהו"ת ישראל הרחיבה את שירותיה ואת משכנה והגדילה את פעילותה.
עשייתנו השנה הושפעה רבות ממבצע צוק איתן. הייתה לנו הזכות לתמוך ולסייע ומתוך כך ללמוד ולפתח תפיסות וכלים חדשים.
את כנס החורף השנה ייעדנו לעניין זה תחת הכותרת "מהו"ת וישראל אחרי צוק איתן". תוכלו להתרשם מתמונות שצולמו בכנס באתר. לצפייה בתמונות לחצו כאן

החל מ - 2014 וגם בשנה זו, אנו ממשיכים לפתח צוותים ולשמש כארגון לומד, העוסק בחילוץ ידע מהתערבויות ועבודות שנעשות אצלנו. לשם כך נבחר צוות מובילי ידע המונחים ע"י מתן פורת.
אחד מתוצרי הצוות הינו פוסטרים להצגת עבודות מהם נהנינו בכנס החורף והם מוצגים גם באתרנו ואתם מוזמנים להתרשם מהן. לצפייה בפוסטרים לחצו על הקישורים:
מובילי ידע
הקייטנה השביעית של ילדי כפר עציון
הכשרת מתערבים לטיפול בטראומה בפיליפינים
הכנת רשות לחירום
פרויקט הנחיה מקבילה להורים וילדיהם

מאמר נלווה למידעון הפסח נכתב ע"י צוות חשיבה של מהו"ת בהובלתו של עדי טוב ועוסק בקליטת משפחות חדשות באזור כפרי הנתון לסיכון בטחוני גבוה. לצפייה במאמר לחצו כאן

לקראת הקיץ הקרוב נציין עשר שנים להתנתקות, זמן מתאים לחשבון נפש מקצועי וחברתי. כנס הקיץ שלנו יעסוק בסוגיות הקשורות לעשר השנים הללו.

תיאור התערבות שנלווה למידעון זה עוסק בסדנא ייחודית שטיפלה באירועים טראומטיים בני 67 ,כשנות המדינה. אתם מוזמנים להציץ בתקציר העבודה הסדנאית עם ילדי כפר עציון שהתייתמו וחוו אבל קולקטיבי במלחמת העצמאות. לצפייה בתקציר הסדנא לחצו כאן

אנו מאחלים ומייחלים לחג אביב שמח של חופש מדאגה ומעבדות, חיצונית כפנימית.

מבזקים:
  •  הסתיים בהצלחה קורס להכשרת מטפלים חרדים בנושא טיפול בטראומה, חלקם סייע בטיפול בנפגעי הפיגוע בהר נוף בירושלים. לאחר החג יפתח מחזור נוסף למטפלות חרדיות.
  • מהו"ת ישראל מאמינה כי זהות הינה מרכיב מרכזי בבניית חוסן במהלך השנים נבנתה ערכת קלפים "אנינחנו" אשר מסייעת לקיים שיח ובירור של ערכים וזהות לשם פיתוח וביסוס זהות וחוסן . בימים אלה אנו עוסקים בהפקה מחודשת של הערכה בשיתוף עם "מעגלים". הערכהמותאמת לציבור רחב מבחינה מגזרית.
  • סיימנו הכשרה ראשונה של רבני קהילות במסגרת מכון "ברקאי" בנושא תפקיד הרב באירועי חירום ומשבר, דרך כך מתחילה להתגבש תפיסה של צוות חירום קהילתי בערים אותה נרצה לפתח ולהטמיע.
  • במסגרת בי"ס לאיתנות של פיקוד העורף אשר הוקם בשיתוף פקע"ר רח"ל והקואליציה, הייתה מהו"ת ישראל שותפה לעיצוב והדרכה בכנס בו השתתפו מעל 100 ראשי רשויות. מהו"ת ישראל העבירה מספר סדנאות בכנס זה וצפויה להעביר הכשרות וסדנאות רבות נוספות במהלך השנה.
  • אנו מבצעים פעילות ענפה עם רשויות מקומיות, מטפלים ותושבים בקהילות הבדואיותבדרום. הפעילות מבוצעת בשיתוף עם עמותת תמר ובמימון הקואליציה הישראלית לטראומה.
  • "המלחמות החדשות הן מלחמות בקרב אנשים. הן: מורכבות, לא לינאריות ומוכוונות להשפיע על התודעה" Smith ,R (2008) . אירועי "צוק איתן" השפיעו במידה רבה על תודעת האוכלוסייה והיו מרכיב משמעותי בחוסנה. אנחנו אשר מצויים בשטח מנסים יחד עם אנשי המקצוע במרכזי החוסן להבין את האתגר ולבנות מענים ליציאה ממצב בו הרציפות התודעתית של הפרט והקהילה מופרת.
 
כל הזכויות שמורות © מהו"ת ישראל,ע.ר. 580549608 , טלפון: 03-524-6888 | פקס: 03-7478880 | דוא"ל: mahutisrael@gmail.com